Pogoda


Koło Mistrzów, Złota rybka 2014

W kategorii drużynowej  zdobyliśmy kolejno 2, 14, 70 i 71 miejsce. W kategorii do 10 Lat mamy mistrza Marcel Jędraszak, a w kategorii 10-14 lat kol. Ostapowicz Grzegorz zdobył pierwsze miejsce. W kategorii indywidualnej kol. Tomasz Batura w niesprzyjających warunkach zdobył 17 Miejsce. To niezaprzeczalny fakt, że jesteśmy jednym z najlepszych kół wędkarskich w Rejonie 2, powtórzyliśmy, a nawet przebiliśmy sukces z ubiegłego roku. Proszę zwrócić uwagę na to, że pomagamy szkolić mistrzów.


 
Wyniki Mistrzostwa Koła I Tura
Wyniki dostępne Link

 
Informacje
KOŁO NR.5 ODRA
PROWADZI EGZAMINY NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

OPŁATY ZA ZNACZKI NA 2014 ROK

do nabycia od 05.12.2013 r.

Wtorki i Piątki od 10 do 18

(od maja tylko w piątki)

UL. MUZEALNA 36/2

tel. 692887861 lub 68 412 57 32

w pozostałe dni na telefon lub wieczorem
 
DOKUMENTY
Zapraszamy do przeglądania sprawozdań z Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Koła PZW nr.5 Odra w Nowej Soli z dnia 20.01.2013 r. w dziale DOKUMENTY
 
KONKURS!
Zarzad koła nr 5 oglasz konkurs na powitanie wędkarzy, którzy witają się i żegnają oraz życza sobie powodzenia w połowach ryb. Jako przykład - tradycyjne powitanie leśników i myśliwych: Darz Bór.

Darz bór – tradycyjne powitanie leśników i myśliwych, którzy witają się, żegnają się lub życzą sobie powodzenia na polowaniu: "niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary". Mimo swej archaicznej formy, powstało w latach 20. XX wieku. źródło: Wikipedia

Konkurs trwa do końca sezonu wedkarskiego. Autor najlepszej propozycji powitania otrzyma nagrodę niespodziankę. Propozycję powitań prosimy przesyłać na adres e-mail koła: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Z Wędkarskim pozdrowieniem....·
 
Największa Ryba 2014
Na zawodach o Puchar Prezesa największą rybą był Leszcz 1,910 kg złapany przez kol. Ćwirko Adrian.
 
Wykaz zarybień w 2013 roku
Pod tym linkiem TUTAJ można zobaczyć informacje o zarybieniu wód PZW Okręg Zielona Góra w 2013 roku.
 
Egzaminy na kartę wędkarską

UWAGA

Koło 5 "ODRA" prowadzi egzaminy na kartę wędkarską. Serdecznie zapraszamy seniorów i juniorów do wyrabiania kart wędkarskich. Opłaty przyjmujemy wtorki i piątki godz. od 10.00 do 18.00 ul.Muzealna 36/2. Od miesiąca maja tylko w piątki. Wysokość skladek wyszczególniona w zakładce cennik.

Pozostałe dni wieczorem.
Tel. 68 412 57 32,
kom. 692 887 861
 
Znaczki do kart wędkarskich koła nr 5 "ODRA" można kupić również w sklepie zoologiczno-wędkarskim "ZOOTEK" przy ul.Witosa 23, sklep prowadzi również sprzedaż zezwoleń na amatorski połów ryb PGR Sława, Tarnów Duży i Mały.

 
Jezioro Paklicko Wielkie

Paklicko Wielkie - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Świebodzin, na Pojezierzu Lubuskim.

Jezioro przepływowe pochodzenia polodowcowego, położone na Pojezierzu Łagowskim - 750 m na południowy zachód od wsi Nowy Dworek.

Przez zbiornik przepływa rzeka Paklica - lewy dopływ Obry.

Jezioro spełnia funkcję rekreacyjno turystyczną. Obok rekreacyjnego wykorzystania jeziora prowadzi się na nim ekstensywną gospodarkę rybacką. Odłowy i zarybianie prowadzi Zakład Rybacki Zbąszyń. W jeziorze żyją lin, szczupak pospolity, sandacz, węgorz , karaś, leszcz, płoć, okoń, wzdręga, ukleja, krąp, karp i sum. Naturalne tarliska ryb występują głównie w północnej części jeziora.

Badania przeprowadzone w 2011 i 2012 przez studentów Wydziału Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na wyspie znajdującej się na jeziorze doprowadziły od odkrycia reliktów osady istniejącej na przełomie VIII i IX wieku. Była to słowiańska osada rusztowa, która pierwotnie służyła za miejsce kultu. Prowadził do niej 120 metrowy most o szerokości trzech metrów. Wykopaliska prowadzone w przybrzeżnym mule pozwoliły na odkrycie licznych kości zwierząt, które składano prawdopodobnie w ofierze. Odkrycie to jest ewenementem, ponieważ po raz pierwszy znaleziono osadę tego typu wybudowaną na terenach zajmowanych przez Słowian.